KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688502
nr 1468 8502
Pär Lindblad
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på duk, uppklistrad, 55x53, yttermått inklusive ram: 66x64 cm
Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:28:51
19/5 22:46:10
700 kr
20/5 19:45:54
Pär Lindblad
Läs mer om Pär Lindblad